Čučoriedky patria medzi obľúbené ak nie jedno z najobľúbenejších druhov ovocia. Vďaka svojej nezameniteľnej chuti a množstvu pre naše telo prospešných látok sa ich počet v záhradách neustále zvyšuje. Aby nám pekne rástli, kvitli a aby sme sa mohli tešiť z bohatej úrody plodov, treba dodržať niekoľko základných krokov.
1. Správny výber odrody je dôležitým krokom, od ktorého sa odvíjajú aj ďalšie kroky v starostlivosti o čučoriedky. Pri kúpe netreba zabúdať na dôležitú informáciu. Či sa jedná o samoopelivú alebo cudzoopelivú odrodu. V každom dobrom záhradníctve Vám určite podľa potreby budú vedieť poradiť.
TIP: Bohatšiu úrodu dosiahnete, ak aj v prípade samoopelivej odrody vysadíte aspoň dve odlišné odrody čučoriedok.
2. Dôležitým základom je výsadba. Práve prostredie, v ktorom budú čučoriedky rásť, ovplyvňuje aj to, či a aká bohatá je ich úroda. Čučoriedky sú kyslomilné rastliny a preto nie je vhodné ich vysádzať do bežného záhradníckeho substrátu. Ideálnou voľbou je AGRO Substrát na čučoriedky a brusnice, ktorý vďaka svojmu upravenému pH spĺňa najdôležitejšiu podmienku a tou je kyslosť. Výsadbou čučoriedok do AGRO Substrátu na čučoriedky zabezpečíte vhodné pH v okolí koreňov. Čučoriedka tak bude môcť bez problémov prijímať všetky živiny, ktoré potrebuje.
3. Ďalším dôležitým bodom je hnojenie. Ak ste sa rozhodli čučoriedku vysadiť do AGRO substrátu na čučoriedky, s hnojením môžete začať až o 4-6 týždňov. Substrát je totiž vyhnojený presne takou dávkou hnojiva, ktorú čučoriedka za tento čas po výsadbe dokáže využiť. Pri následnej starostlivosti už odporúčame zabezpečovať čučoriedke pravidelnú dávku živín, ideálne pomocou hnojív určených priamo na čučoriedky (využite obľúbený KRISTALON Čučoriedka alebo AGRO Organicko-minerálne hnojivá na čučoriedky v kvapalnej alebo peletovanej forme). Takýmito hnojivami zabezpečíte nielen dôležité živiny pre rastlinu, ale aj to, že pH v okolí čučoriedky sa udrží na optimálnej úrovni, čo pozitívne ovplyvní ďalší rast a násadu plodov.
TIP: Pri výsadbe čučoriedok je dobré jamu vystlať textíliou alebo iným podobným materiálom z bočných strán aj zospodu. Následne v spodnej časti urobiť niekoľko otvorov, aby mohla prebytočná voda odtekať a nezadržiavala sa v blízkosti koreňov. Takýmto spôsobom je možné udržiavať vhodné prostredie v blízkosti koreňov počas oveľa dlhšieho obdobia.
Pridať komentár